Vážení zákazníci, od 8.12. 2022 eshop je mimo provoz z technických důvodů. Objednávky vytvořené před tímto termínem vyřídíme :) Pěkný předvánoční čas. 

Hmotnostní destičky

 
 

Smyslový materiál k poznávání váhy. Destičky lze vzájemně srovnávat a přiřazovat.

Dostupnost Na dotaz
589 Kč
Značka Moyo Montessori
Kategorie Smysly
Položka byla vyprodána...
 

Smyslový materiál k poznávání váhy. Destičky lze vzájemně srovnávat a přiřazovat. Pomůcka obsahuje tři krabičky po sedmi destičkách, sady se liší druhem dřeva, barvou a hmotností; lehké = světlé, středně těžké = tmavší, těžké = nejtmavší.

 

Přínos

-podněcuje soustředění, citlivost, spolupráci hemisfér

-rozvíjí vnímání a rozlišování hmotností

-slovní zásoba: hmotnost, těžký, lehký, středně těžký, světlý, tmavý, gram

-stupňování „těžký x těžší x nejtěžší“, „lehký x lehčí x nejlehčí“

-nepřímá příprava na matematiku

-spolupráce (hra ve dvojicích)

 

Práce s pomůckou

U této pomůcky je dobré začít pracovat s dvěma destičkami, jejichž hmotnost se nejvíce liší, tj. s nejsvětlejšími, nejlehčími a nejtmavšími, nejtěžšími destičkami.

Vyndejte destičky z krabičky. Z každého hromádky vezměte jednu destičku. Nyní se proměníte ve "váhu". Rovně se posaďte, ohněte ruce v lokti, dlaně směřují nahoru, na uvolněné prsty každé ruky si položte nejtěžší a nejlehčí destičku a „zvažte“ je. Ruce se přitom nedotýkají stolu/koberečku, lokty jsou mírně od těla. Pro lepší soustředění můžete zavřít oči.

Řekněte dítěti, že se destičky liší nejen barvou, ale i hmotností. Vysvětlíme, že ruka s těžší destičkou klesá, zatímco ruka s lehčí destičkou stoupá (princip dvojramenné váhy). Nechte dítě, aby si rozdíl samo vyzkoušelo. Kromě různě těžkých destiček mu můžete podat i dvě stejné. Jakmile tento krok zvládne, smíchejte oba typy destiček do jedné hromádky, dítě se zavřenýma či zavázanýma očima třídí destičky podle hmotnosti do dvou skupin.

Následuje vizuální kontrola (podle barvy destiček).  Dalším krokem je kombinace lehkých a středně těžkých destiček nebo těžkých a středně těžkých destiček a poté kombinace všech tří sad.

Doplněním této aktivity může být převažování destiček na skutečné váze. Pro děti je nejtransparentnější dvojramenná váha.

Hmotnost 0.616 kg
Věk 3+
Materiál dřevo
Barva přírodní dřevo
rozměr 25.0 x 10.5 x 6.0

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.