Vážení zákazníci, od 8.12. 2022 eshop je mimo provoz z technických důvodů. Objednávky vytvořené před tímto termínem vyřídíme :) Pěkný předvánoční čas. 

Geometrický podnos

 
  • 1 z 3
 

Dřevěný tác (rám) rozdělený na 6 stejných čtvercových polí.

Dostupnost Na dotaz
688 Kč
Značka Moyo Montessori
Kategorie Smysly
Položka byla vyprodána...
 

Dřevěný tác (rám) rozdělený na 6 stejných čtvercových polí. V horní řadě jsou 3 modré geometrické tvary s úchytem uprostřed, zasazeny v rámu. Čtverec, rovnostranný trojúhelník a kruh. Spodní 3 pole jsou prázdná.

Pomůcka seznamuje dítě se základními geometrickými tvarya pojmy. Jde o nácvik vizuálního vnímání a rozlišování různých tvarů. 

Postup:               

Společně jdeme s dítětem pro pomůcku a s podnosem je seznámíme: „To je úvodní rám ke geometrické komodě.“ Ukážeme dítěti, jak se podnos uchopí a přenáší. Podnos položíme do horního levého rohu na kobereček. Následně vyjmeme první tvar z leva nedominantní rukou (3 prsty) a obkroužím dvěma prsty dominantní ruky tak, jak píšeme písmeno „a“. Pak ho položíme do spodního prázdného okénka podnosu a dvěma prsty dominantní ruky obkroužíme rámec tvaru (vnitřní tvar) v opačném směru než píšeme písmeno „a“, přičemž rámec si přidržujeme nedominantní rukou. Tak postupujeme i se zbylými tvary. Po vyjmutí všech třech tvarů je začneme vracet zpět do rámů na podnose. Opět zleva doprava. Vyzveme dítě: „Chceš to také zkusit?“ Dbáme na to, aby na práci pohodlně dosáhlo. Pak podnos uložíme zpět na místo.

 

Poznámka:

Při první ukázce tvary nepojmenováváme.

Ohmatání geometrických tvarů provádíme prsty, které se používají při psaní.

Při další práci s úvodním rámem necháme dítě pracovat po svém – experimentovat.

Tyto tvary nebyly zvoleny jen proto, že jsou kontrastní, ale z důvodu, že se v geometrii jedná o základní tvary. S pomocí čtverce je možné měřit plochu všech geometrických tvarů. S pomocí kruhu se dají měřit úhly. Počítání zlomků se provádí s pomocí všech tří geometrických tvarů. Trojúhelník je geometrický tvar, kterým se dosahuje stability při stavbě nejrůznějších konstrukcí.

 

Aktivity:

Práci s podnosem lze rozšířit použitím karet ke geometrickému podnosu.

 

Kontrola správnosti:  Vizuální - tvary musí přesně zapadnout do rámečku.

Specifická slovní zásoba: čtverec, kruh, trojúhelník.

Hmotnost 1.1 kg
Věk 3+
Materiál dřevo
Barva přírodní dřevo, modrá
rozměr 45.0 x 32.0 x 3.5

ukázka použití


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.