Vážení zákazníci, předpokládané vyřizování objednávek bude ve středu 13.10.2021 z důvodů přerušení dodávky elektřiny. Děkujeme za pochopení . Veškeré emaily se budeme snažit vyřídit co nejdříve.

Geometrický podnos

 
  • 1 z 3
 

Dřevěný tác (rám) rozdělený na 6 stejných čtvercových polí.

Dostupnost Na dotaz
688 Kč
Značka Moyo Montessori
Kategorie Smysly
Položka byla vyprodána...
 

Dřevěný tác (rám) rozdělený na 6 stejných čtvercových polí. V horní řadě jsou 3 modré geometrické tvary s úchytem uprostřed, zasazeny v rámu. Čtverec, rovnostranný trojúhelník a kruh. Spodní 3 pole jsou prázdná.

Pomůcka seznamuje dítě se základními geometrickými tvarya pojmy. Jde o nácvik vizuálního vnímání a rozlišování různých tvarů. 

Postup:               

Společně jdeme s dítětem pro pomůcku a s podnosem je seznámíme: „To je úvodní rám ke geometrické komodě.“ Ukážeme dítěti, jak se podnos uchopí a přenáší. Podnos položíme do horního levého rohu na kobereček. Následně vyjmeme první tvar z leva nedominantní rukou (3 prsty) a obkroužím dvěma prsty dominantní ruky tak, jak píšeme písmeno „a“. Pak ho položíme do spodního prázdného okénka podnosu a dvěma prsty dominantní ruky obkroužíme rámec tvaru (vnitřní tvar) v opačném směru než píšeme písmeno „a“, přičemž rámec si přidržujeme nedominantní rukou. Tak postupujeme i se zbylými tvary. Po vyjmutí všech třech tvarů je začneme vracet zpět do rámů na podnose. Opět zleva doprava. Vyzveme dítě: „Chceš to také zkusit?“ Dbáme na to, aby na práci pohodlně dosáhlo. Pak podnos uložíme zpět na místo.

 

Poznámka:

Při první ukázce tvary nepojmenováváme.

Ohmatání geometrických tvarů provádíme prsty, které se používají při psaní.

Při další práci s úvodním rámem necháme dítě pracovat po svém – experimentovat.

Tyto tvary nebyly zvoleny jen proto, že jsou kontrastní, ale z důvodu, že se v geometrii jedná o základní tvary. S pomocí čtverce je možné měřit plochu všech geometrických tvarů. S pomocí kruhu se dají měřit úhly. Počítání zlomků se provádí s pomocí všech tří geometrických tvarů. Trojúhelník je geometrický tvar, kterým se dosahuje stability při stavbě nejrůznějších konstrukcí.

 

Aktivity:

Práci s podnosem lze rozšířit použitím karet ke geometrickému podnosu.

 

Kontrola správnosti:  Vizuální - tvary musí přesně zapadnout do rámečku.

Specifická slovní zásoba: čtverec, kruh, trojúhelník.

Hmotnost 1.1 kg
Věk 3+
Materiál dřevo
Barva přírodní dřevo, modrá
rozměr 45.0 x 32.0 x 3.5

ukázka použití


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Jako správci osobních údajů, zpracováváme na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace